فارسی
 • انگلیسی

021-22054414 -- 09125904227

ارسال سریع کالا به سراسر ایران

اجاره دستگاه و تجهیزات پزشکی

اجاره بای پپ Bipap

دستگاه بای پپ یا بایپپ چیست؟

برخی از مشکلات پزشکی می توانند نفس کشیدن را برای شما سخت کنند. در این موارد،شما می توانید از دستگاه بای پپ استفاده کنید. معمولاً به عنوان "BiPap" یا "BPap" شناخته می شود. این دستگاه یک نوع ونتیلاتور است - وسیله ای که به تنفس کمک می کند.

دستگاه کمک تنفسی بای پپ (Bipap) نوعی دستگاه با فشار مثبت است که بین دو سطح فشار بالا و فشار پایین تنفس می دهد. سطح فشار بالا، فشار مثبت راه هوایی دمی ( IPAP ) و سطح فشار پایین، فشار مثبت راه هوایی بازدمی ( EPAP ) نامیده می شود.

در برخی از بیماری های ریوی،مانند کرونا، COPD که یک بیماری مزمن ریوی ناشی از دود سیگار یا دود تنور یا قرار گرفتن شخص در محیط آلوده می باشد، عفونت ریه، آب آوردن ریه، پنومونی یا ذات الریه و ... پزشک معالج برای بیمار استفاده از دستگاه کمک تنفسی بای پپ را تجویز می کند. که نوعی دستگاه تهویه مکانیکی (کمک تنفسی) جهت کمک و حمایت از تنفس بیمار می باشد.

همانطور که می دانید این روزها استقبال افراد برای خرید و اجاره بای پپ به شدت افزایش یافته است؛ اما به دلیل گرانی این دستگاه ها خرید آن‌‌ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، بنابراین اکثریت بیماران درصدد اجاره ی این دستگاه ها هستند. اما متاسفانه به دلیل تقاضای قابل توجه بیماران جهت اجاره دستگاه، هزینه ی اجاره به شدت افزایش یافته است حتی شرکت های بسیاری هستند که این تجهیزات را با قیمت پایین تری ارائه می کنند که معمولا دلیل ارزان بودن اجاره بی کیفیتی دستگاه ها و نصب دستگاه توسط افراد غیرمتخصص می باشد. که می تواند ضررهای جانی و مالی غیرقابل برگشت به دنبال داشته باشد.

در حال حاضر در شرکت کالادرمان انواع تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه بای پپ آمریکایی موجود می باشد.

Bipap Rent

اجاره دستگاه بای پپ مناسب چه بیمارانی است؟

اگر اختلال یا مشکلی پزشکی در تنفس دارید ، دستگاه BiPap بای پپ می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال ، اگر یکی از اختلالات زیر را داشته باشید ، ممکن است به BiPap نیاز داشته باشید:

 • اختلال انسدادی مزمن ریوی (COPD)
 • آپنه انسدادی شدید خواب(OSA)
 • سندرم چاقی هایپوونتیلاسیون
 • ذات الریه (پنومونی)
 • آسم
 • تنفس ضعیف بعد از عمل جراحی
 • بیماری عصبی که تنفس را مختل می کند

انواع مدهای دستگاه کمک تنفسی بای پپ Bipap

۱- مد (CPAP) Continues Positive Airway Pressure که به اختصار CPAP نوشته می شود . یک مد با فشار مثبت مداوم در مسیر راه هوایی است . فشار مثبتی است که وارد ریه شده و اجازه نمی دهد فشار ریه، از فشار تعیین شده توسط دستگاه، کمتر شود . و موجب اکسیژن رسانی بهتر ریه می شود.

۲- مد S (Spontaneous) : این مد یکی از مدهای اساسی بعد از اکستیوباسیون بیمار می باشد. minute volume یا حجم دقیقه ای بیمار باید کنترل شود .که ناهماهنگی و تنفس های ضعیف بیمار را کنترل می کند. مد S یک مد خود به خودی است یعنی در این مد بیمار خود تنفس هایش را کنترل می کند و ختم می کند.دستگاه تلاش تنفسی بیمار را sense می کند. تنفس با تلاش تنفسی یا trigger توسط خود بیمار شروع می شود. در مواقعی که دستگاه BIPAPبای پپ استفاده می شود، در خلال فشار EPAP تلاش دمی بیمار فشار و فلوی داخل مدار را تعدیل می کند و فشار IPAPاعمال می شود. فشار طوری تنظیم می شود که حداقل فلوی لازم بدست آید. ختم دم زمانی اتفاق می افتد که کاهش فلوی دمی به اندازه درصدی از Peak Flow که تنظیم شده برسد آن وقت فشار دستگاه به اندازه EPAP می شود. در مد خودبخودی یا ( S ) فشار دمی و بازدمی، trigger دمی و حداکثر فلو برای cyclingمی توانند توسط اپراتور تنظیم شود.

۳- مد T (Time) : یک مد اجباری است، در این مد، دستگاه به تلاش تنفسی بیمار توجهی ندارد. تمامی تنفس ها به صورت اتوماتیک بر اساس تعداد Back up rate تنظیم شده در دستگاه ، توسط دستگاه به بیمار داده می شود .بنابراین تمامی Cycling و Triggering با دستگاه است.در این مد اجازه نمی دهد Rate بیمار از Rate تنظیم شده در دستگاه بالاتر برود.

۴- مد ST ( Sponyaneous/Time) : در این مد ، شروع تنفس با خود بیمار است. و اپراتور Back up rate را بر اساس نیاز بیمار تنظیم می کند. اگر تعداد تنفس بیمار کمتر از BR(تعداد تنفس تعیین شده) شود، سیستم به سمت مد Control حرکت می کند. در این مد اپراتور باید back up rate را معمولا ۳-۲ تا کمتر از تعداد تنفس بیمار انتخاب کند. همچنین فشار دم و بازدم و زمان دم به بازدم و triggering sensitivity را تعیین کند.

۵- مد PAC (Pressure Assist Control) یک مد کنترله است که بر اساس زمان دم Ti (Inspiratory Time) و فشار تنظیم شده روی دستگاه به صورت اجباری فشار Bilevel را به بیمار می دهد .شروع دم با خود بیمار است .هنگامی که respiratory rate و زمان Trigger بالاتر از میزان تعیین شده باشد، دستگاه همان Back up rate تنظیم شده را اعمال می کند.

۶- مد Hybrid BIPAP: این نمونه دستگاه ها دو نوع هستند: (Inteligent Volume Assured Pressure Suport ) IVAPS AVAPS ( Average Volume Assured Pressure ) یک مد هوشمند که براساس PS حجم آلوئول های بیمار را گارانتی می کند. در این مد تنفسی با تغییر فشارها، برای رسیدن به تهویه مورد نظر آلوئولار ها انجام می شود. به بیان دیگر در این نوع دستگاه ها تفاوت EPAP,IPAPبصورت اتوماتیک طوری تنظیم می شود که براساس شرایط بیمار حجم از قبل تنظیم شده را اعمال کند. برای مثال اگر قدرت عضلات تنفس کاهش پیدا کند و حجم جاری ( VT ) کم شود، دستگاه Pressure Support بیشتری را اعمال می کند تا حجم جاری به مقدار تعیین شده برسد و برعکس آن هم امکان پذیر است.

دستگاه ASV (Adaptive Servoventilation):

در واقع واریانی از ماشین های Bi-levelاست که در درمان central sleep apnea و تنفس های شین استوک cheyne-stokes کاربرد دارد. در این مد EPAP,IPAP می تواند متغیر باشد و یا می تواند IPAPمتغیر و EPAP ثابت باشد. نحوه عملکرد آن شبیه ماشین های IVAPSاست. با این تفاوت که در IVAPSفشارها برای رسیدن به حجم جاری هدف، تغییر پیدا می کند ولی در ASV فشارها براساس کاهش یا افت فلو تغییر می کند.

تفاوت بین دستگاه های CPAP سی پپ و BiPAP بای پپ چیست؟

دستگاه های CPAP سی پپ و BiPAP بای پپ هر دو شکلی از فشار درمانی مثبت راه هوایی هستند که از هوای فشرده برای باز کردن و پشتیبانی راه هوایی در طول خواب استفاده می کنند. هر دو دستگاه جهت انتقال هوا با فشار مثبت، از ماسک ها، شیلنگ ها و سایر لوازم جانبی مشابهی استفاده می کنند. دستگاه سی پپ فشار هوایی یکسان را بدون توجه به اینکه کاربر در حال دم یا بازدم است ، و فشاری که از قبل توسط کارشناس تعیین شده را به بیمار منتقل می کند و فشار هوایی قابل تنظیم در دستگاه سی پپ عموما بین 4 تا 20 سانتی متر آب است. ولی دستگاه بای پپ BiPAP دارای دو سطح تنظیم فشار هستند - فشار راه هوایی مثبت در مسیر دم (IPAP) و فشار راه هوایی مثبت در مسیر بازدم (EPAP) - که اجازه می‌دهد سطوح فشار کمتری در حین بازدم ایجاد شود. بسته به تنظیمات دستگاه بای پپ BiPAP، سوئیچ بین IPAP و EPAP ممکن است بر اساس الگوهای تنفسی بیمار زمان‌بندی یا به‌طور خودکار انجام شود.دستگاه بای پپ BiPAP دارای محدوده فشار معمولی 4 تا 25 سانتی متر H2O هستند. در این قسمت تمامی موارد مربوط به ویژگی ها و اجاره‌ی بای پپ مورد بررسی قرار گرفت تا بیماران و نیازمندان این دستگاه بتوانند هوشمندانه و با اطلاعات کافی اقدام به اجاره‌ی این دستگاه کنند.جهت اطلاعات بیشتر در مورد اجاره‌ی دستگاه بای پپ می توانید با متخصصین شرکت تجهیزات پزشکی کالا درمان تماس بگیرید.

Bipap Rent

چه کسانی اقدام به اجاره دستگاه بای پپ می کنند؟

دستگاه های بای پپ می توانند در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرند و همچنین برای کسانی که در خانه نیاز به بای پپ دارند نیز اجاره بای پپ در دسترس است. این دستگاه مناسب افرادی است که به دلایل مختلف تنفس منظم ندارند.

مزایای اجاره دستگاه بای پپ

این روزها با افزایش آلودگی‌های هوا و شیوع بیماری کرونا بیماری‌های تنفسی چند برابر شده‌اند و بیماران به دستگاه‌های تنفسی احتیاج دارند. مشکلات تنفسی نه تنها می‌توانند کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهند، بلکه امکان یک خواب راحت را نیز از این افراد می‌گیرند. از طرفی بیماران برای بهبودی سریع‌تر به تنفسی مناسب احتیاج دارند. دستگاه بای پپ با حفظ تنفس مناسب برای بیمار در رفع این مشکل نقش فوق العاده‌ای دارد. اجاره دستگاه بای پپ مزایای فوق العاده‌ای برای بیماران دارد. اول اینکه بیمار با هزینه مقرون به صرفه می‌تواند در منزل خود بهبود یابد و زندگی عادی داشته باشد. علاوه بر این دستگاه بای پپ در هر شرایطی و حتی در خواب نیز کاربرد دارد و بیمارانی که هوشیاری پایینی دارند به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 • فشار تنفس بسته به شرایط بیمار توسط دستگاه بای پپ تنظیم می‌شود
 • افزایش سطح هوشیاری بیمار پس از استفاده از دستگاه بای پپ
 • بهبود نارسایی تنفسی ناشی از جراحی
 • پیشگیری از بروز یا شدت یافتن پنومونی (عفونت تنفسی)
 • درمان یا بهبود بیماری‌های مزمن ریوی
 • کاهش حملات تنفسی ناشی از شوک‌های عصبی
 • اصلاح و بهبود تنفسی فرد مبتلا به سندروم هایپرونتیلاسیون چاقی
 • کاهش حملات آسم
 • امکان استفاده حین خواب برای افرادی که دچار آپنه تنفسی می‌شوند

اجاره دستگاه بای پپ در تهران، کرج و کرمانشاه

اگر ساکن یکی از شهرهای فوق هستید و می خواهید bipap اجاره کنید، حتما از کارشناسان شرکت کالا درمان مشورت بگیرید . در کالا درمان ، کلیه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و بای پپ با مناسب ترین قیمت و با کیفیت بالا به مشتریان ساکن در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران و همچنین کرج و کرمانشاه ارائه می شود. نحوه اجاره به این صورت است که پس از مطالعه دقیق سایت با کارشناسان کالا درمان تماس می گیرید.کارشناسان کالا درمان، شما را راهنمایی می کنند تا بتوانید بهترین دستگاه را بگیرید. بنابراین برای اجاره کلیه تجهیزات پزشکی و همچنین دستگاه بای پپ، شرکت کالا درمان بهترین گزینه برای شماست. یکی دیگر از خدمات شرکت کالا درمان ، اجاره بای پپ ( bipap ) می باشد. در صورتی که قصد اجاره بای پپ ( bipap ) و یا خرید ماسک تمام صورت و لوله خرطومی برای بای پپ ( bipap ) دارید و یا قصد استعلام قیمت اجاره تجهیزات پزشکی در تهران را دارید با شماره 021-22054414 ویا شماره موبایل 09125904227 تماس بگیرید ، اجاره بای پپ ( bipap ) در تهران به صورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه می باشد.

اجاره تجهیزات پزشکی در منزل مزایای مختلفی دارد، از جمله:

مزایای اجاره تجهیزات پزشکی در منزل چیست؟

1- اولین و بهترین مزایای اجاره تجهیزات پزشکی این است که این تجهیزات را به سادگی چه در منزل، محل کار و هر جایی که نیاز باشد تحویل می گیرید.

2- طی اجاره این دستگاه ها و تجهیزات از آموزش های استفاده از آن بهره مند می شوید و می توانید بسیار ساده از آن ها استفاده کنید. وجود مشاوران و متخصصان در این امر می تواند کمک شایانی به شما کند تا با اعلام مشخصات و توضیحات بالینی بیمار و یا سالمند خود بهترین و مناسب ترین دستگاه ها و تجهیزات پزشکی را دریافت کنید. همچنین با اجاره تجهیزات پزشکی می توانید از به روز ترین مدل های بازار و بهترین کیفیت ها بهره ببرید.

انواع تجهیزات پزشکی قابل اجاره

بسیاری از تجهیزات پزشکی تنفسی، قلبی ، ارتوپدی و تجهیزات ICU , CCU را می توانید به سادگی اجاره کنید؛ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، تخت، تشک، ساکشن، پمپ سرنگ، اکسیژن ساز، نبولایزر، پالس اکسیمتر، فشارسنج و ... .

از خدمات بارز شرکت مهندسی پزشکی کالا درمان در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

- معرفی جدیدترین و بهترین برندهای تجهیزات پزشکی از نظر کیفیت .

- معرفی مناسب ترین برندها از نظر قیمت.

- خرید و یا اجاره تجهیزات پزشکی آی سی یو و سی سی یو (ICU – CCU).

- ارسال تجهیزات پزشکی مورد نیاز شما در کوتاهترین زمان در محل مورد نظر شما.

- پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته جهت نصب، راه اندازی و رفع عیب تجهیزات پزشکی.

- اجاره تجهیزات پزشکی بصورت شبانه روزی در سطح مناطق شمال، غرب، شرق و مرکز تهران، کرج و کرمانشاه ارائه می‌گردد.

در صورتی که برای درمان بیماران عزیزتان به اجاره تجهیزات پزشکی نیاز دارید می توانید اجاره تجهیزات پزشکی در منزل را از شرکت کالا درمان انجام دهید،و جهت هماهنگی اجاره کلیه تجهیزات پزشکی در منزل با شماره تلفن22054414-021 و یا 09125904227 (پاسخگویی 24 ساعته) تماس حاصل نمایید.

اجاره تجهیزات اتاق ICU و CCU

در صورت نیاز به تجهیزات پزشکی بیمارستانی از جمله تجهیزات مورد نیاز اتاق ICU و CCU امکان اجاره آن ها نیز وجود دارد و نیازی به خرید محصولات وجود ندارد، دقت داشته باشید که این تجهیزات، توسط پزشکان متخصص تجویز می شوند، پیش از اجاره تجهیزات پزشکی، از پزشک متخصص مشورت بگیرید تا مشکلی به وجود نیاید.

Rent

توصیه های مهم هنگام اجاره تجهیزات پزشکی در منزل و شبانه روزی

همانطور که گفته شد اجاره تجهیزات پزشکی می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد، ولی در صورتی که به این توصیه ها دقت کنید:

• کیفیت و استاندارد دستگاهی که میخواهید اجاره کنید را بسنجید و از مراکز معتبر این تجهیزات را اجاره کنید.

• سالم بودن دستگاه هنگام تحویل، یکی از توصیه های مناسب است، به همین دلیل خانواده ها هنگام تحویل گرفتن تجهیزات باید ابتدا آن ها را تست کرده و در صورت سالم بودن، دستگاه را اجاره و یا خریداری کنند.

• مطمئن شوید تجهیزاتی که اجاره میکنید مناسب بیمار و یا سالمند شما باشد و تمام نیاز های او را پاسخ دهد، برای این کار با پزشکان و مشاوران مشورت کنید.

• بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل اجاره، بنا به بیماری فرد، سن و حتی جنسیت آنها میتواند تفاوت هایی داشته داشته باشد که قابل توجه هستند.

• وزن بیمار و طول دوره استفاده بیمار را حتما به مشاورین و متخصصان این امر توضیح دهید تا مناسب ترین دستگاه را اجاره کنید.

• قبل از شنیدن هر توصیه و اقدامی در جهت اجاره تجهیزات پزشکی با پزشک معالج بیمار و یا سالمند خود مشورت کرده و طبق آن عمل کنید.

• اگر دستگاه و تجهیزات مورد نظر شما دارای قطعات مصرفی هستند، حتما آنها را تهیه کنید و توجه داشته باشد از لوازم مصرفی مناسب همان دستگاه استفاده کنید.

چه افرادی به اجاره تجهیزات پزشکی در منزل نیاز دارند؟

اجاره تجهیزات پزشکی یکی از رایج ترین اقداماتی است که برای بیماران در سنین مختلف و با شرایط مختلف انجام می شود. بسیاری از بیماران بعد از گذران دوره نقاهت در بیمارستان، در منزل نیز نیاز به ادامه درمان دارند. به این منظور، نیازمند اجاره برخی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی هستند که خریدشان مقرون به صرفه نیست. حتی گاهی برای مراکز درمانی هم، اجاره این دستگاه ها هزینه کمتری نسبه به خرید آنها دارد.

تجهیزات پزشکی را چند روز می توان اجاره کرد؟

زمان اجاره تجهیزات پزشکی به تجویز پزشک و نیاز بیمار وابسته است و محدودیتی ندارد شما می توانید تجهیزات را روزانه، هفتگی، ماهانه و… اجاره کنید.

آیا تجهیزات پزشکی به درب منزل هم ارسال می شود؟

بله، امکان ارسال به درب منزل در تهران و هم در شهرستان ها وجود دارد.

رزرو و اجاره تجهیزات پزشکی از کالادرمان چگونه انجام می شود؟

برای رزرو هر یک از تجهیزات پزشکی مورد نظر با شماره تلفن 22054414-021 تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما خواهند بود.

آیا تجهیزات پزشکی را تنها اجاره می دهید یا امکان خرید هم وجود دارد؟

بله تجهیزات پزشکی کالادرمان هم اجاره داده می شود هم امکان خرید آن ها وجود دارد.

Rent

اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای اجاره کردن تجهیزات پزشکی در تهران هستید، کالا درمان بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این مجموعه انواع دستگاه ها و تجهیزات مورد نیازتان را می توانید با قیمتی مناسب به صورت شبانه روزی، هفتگی و ماهانه اجاره کنید. علاوه بر این، کارشناسان خبره این مرکز شما را راهنمایی می کنند تا بهترین دستگاه را برای بیمار خود انتخاب کنید تا طول درمان کاهش یابد. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید تا دستگاه مورد نظرتان را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

ارتباط با ما

 • خیابان فاطمی خیابان هشت بهشت پلاک 18 واحد 5

 • 021-22054414

 • 09125904227