فارسی
  • انگلیسی

021-22054414 -- 09125904227

ارسال سریع کالا به سراسر ایران

آموزش

دوره های آموزشی مهندسی پزشکی

آموزش اثربخش ،کلید تحول در بخش کسب و کار می باشد

شرکت کالا درمان فناور با برخورداری از تیم مجرب در زمینه های مختلف فروش، خدمات پس از فروش و هم اینک در زمینه آموزش مشغول به فعالیت می باشد.

کالا درمان با دارا بودن نیروهای متخصص و دارای تجربه با قرارداد فی مابین و همکاری با دپارتمان آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) قادر به برگزاری دوره های جامع تجهیزات پزشکی می باشد. و پس از گذراندن دوره، مدرک معتبر از دپارتمان آموزشی وزارت صمت تقدیم دانش پذیران محترم می گردد.

عناوین دوره های آموزشی :

  • دوره آموزشی تجهیزات تنفسی، ونتیلاتور و دستگاه های NIV
  • دوره آموزشی دستگاه های تصویربرداری و رادیولوژی
  • دوره آموزشی تجهیزات ICU، مانیتورینگ علائم
  • حیاتی،اکسیژنساز، ساکشن ، پمپ سرنگ و نبولایرز
  • دوره آموزشی تعمیرات پایه و پیشرفته تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی
  • دوره آموزشی تجهیزات دندان پزشکی

رشته مهندسی پزشکی

یکی از تازه‌ترین رشته‌هایی که قدم به عرصه دنیای تکنولوژی جهانی گذاشته، رشته مهندسی پزشکی است. رشته‌ای میان رشته ای که همگام با علوم فنی و مهندسی برای یاری رساندن به پزشکان جهت تشخیص و درمان هرچه بهتر بیماری‌ها تلاش می‌کند. هدف اصلی رشته مهندسی پزشکی، تربیت نیروهای متخصص در زمینه آشنایی، مدیریت، عیب یابی و تعمیرات تجهیزات پزشکی است. آنچه که در آموزش رشته مهندسی پزشکی ارائه می‌شود، مطالعه ساختار بدن انسان به صورت سیستمیک، کشف قوانین فیزیکی و معادلات ریاضی حاکم بر اجزاء سیستم، فهم رابطه بین آنها، مدل سازی این فرایندها و بررسی تأثیر بیماری بر روی این ساختار منظم و به دنبال آن ارائه روش های تشخیصی و درمانی مفیدتر برای بهبود بیماری‌هاست. رشته مهندسی پزشکی در قدم نخست به بهره‌برداری، تعمیر، پشتیبانی، نگهداری، تنظیم و استانداردسازی دستگاه‌ها پرداخته و در مراحل تخصصی‌تر شاهد توسعه، ارتقاء و بهبود دستگاه‌های پزشکی و حتی طراحی و ساخت یک دستگاه خواهیم بود.

صفرتا صد رشته مهندسی پزشکی

تربیت نیروهای متخصص در زمینه آشنایی، عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات مختلف پزشکی، صفرتا صد رشته مهندسی پزشکی است. درواقع افراد بعد از گذراندن دوره آموزش مهندسی پزشکی در مراکزی نظیر شرکت‌های تجهیزات پزشکی، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری، کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی مشغول به کار می‌شوند. سرفصل‌‌های دوره یا به عبارتی صفرتا صد رشته مهندسی پزشکی شامل تعمیرات تجهیزات اتاق عمل ازجمله الکتروکوتر، الکتروشوک، ونتیلاتور، پالس اکسیمتر، ای سی جی، تخت اتاق عمل، چراغ سیالیتیک، مانیتورینگ علائم حیاتی، تخت، پمپ سرنگ، پمپ تزریق، همچنین تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی شامل یونیت و صندلی دندانپزشکی، دوربین داخل دهانی، اتوکلاو، توربین و آنگل، کمپرسور، آمالگاماتور، رادیوگرافی، جرمگیر، لایت کیور و RVG است. بخش دیگری از سرفصل های دوره مهندسی پزشکی مربوط به تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی شامل اسپکتروفتومتر، فلیم فتومتر، سانتریفیوژ، انکوباتور، اتوآنالایزر، سل کانتر، الیزاریدر و همچنین تعمیرات تجهیزات تصویربرداری شامل رادیولوژی، سی تی اسکن، رادیوگرافی، ام آر آی، سونوگرافی و کالیبراسیون دستگاه های پزشکی است. از طرفی اصول بازرگانی تجهیزات پزشکی ازجمله اصول تاسیس شرکت، صادرات و تولید تجهیزات پزشکی، اصطلاحات بازرگانی، هولوگرام و رتبه بندی شرکتها، روال واردات، ایزو و مدیریت ریسک، استانداردهای تجهیزات پزشکی، نحوه سفارش تجهیزات پزشکی و الکترونیک عمومی است که در دوره مهندسی پزشکی آموزش داده می شود. کسی که دوره آموزش مهندسی پزشکی را گذرانده، مهارت عملی در این رشته را دارد و می تواند با تلفیقی از علوم مهندسی، در برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت، نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها مثمر ثمر باشد.

درآمد شغل مهندس پزشک

براساس آمارهای اداره کار آمریکا، میانگین درآمد شغل مهندس پزشک در سال ۲۰۱۹، ۸۸ هزار و ۵۵۰ دلار آمریکا بوده است. برای ارائه یک تصویر دقیق‌تر از این میزان درآمد شغل مهندس پزشک، باید بگوییم که ۱۰ درصد از این حوزه که بالاترین حقوق را داشته‌اند، رقمی بالای ۱۴۴ هزار و ۳۵۰ دلار آمریکا دستمزد گرفته‌اند. کسی که دوره آموزشی مهندسی پزشکی را گذرانده، می تواند یک حرفه سودآور با پرستیژ بالا داشته باشد. این افراد با گرفتن گواهینامه در رشته خود شروع به کار کرده و به کارفرمایان نشان می‌دهند که مهارت‌ها و دانش لازم برای انجام صحیح کار را دارند. این افراد همچنین باید در مورد آخرین فناوری ها و تکنیک‌های مورد استفاده در صنعت به روز باشند، چرا که این مساله به آنها کمک می کند تا بهترین مراقبت ممکن را به بیماران ارائه دهند. علاوه بر این، ایجاد روابط با سایر متخصصان نیز در این زمینه مهم است و آنها می توانند مشاوره و راهنمایی در مورد چگونگی موفقیت در این زمینه رقابتی را ارائه دهند. یکی از بهترین فرصت های شغلی در بازار کار امروز جامعه، نصب، راه اندازی و تعویض قطعات معیوب لوازم پزشکی و تعمیر برد تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و اتاق عمل است. این دستگاه ها که با امکانات بالا وارد کشور می شوند، در صورت خرابی برخی اجزای الکترونیکی از جمله مکانیک یا برد، قابل عیب یابی و تعمیر هستند. بسته به سطح تحصیلات و تجربه، اندازه شرکت و موقعیت جغرافیایی، درآمد شغل مهندس پزشک متفاوت است.

مزایای شرکت در دوره های مهندسی پزشکی

شرکت در دوره‌هاي مهارت آموزی و آموزش مهندسی پزشکی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند خلاء مهارتی دانشگاه‌ها را پر کند و این یکی دیگر از مزایای مهندسی پزشکی است. دوره های آموزشی متعددی در راستای مهارت آموزی در حوزه تجهيزات پزشکی برگزار مي شود که می‌توان گفت هریک از آنها ويژگي‌هاي خاص خود را دارند و اساتيد و متخصصان کارآزموده‌ای در آنها به تدريس مباحث عملي بسيار متنوع و گسترده مهندسی پزشکی و تجهيزات موجود در کشور مي‌پردازند.

مشکلات دانش آموختگان رشته مهندسی پزشکی

یکی از انتقاداتی که به دانش آموختگان آکادمیک دوره آموزشی مهندسی پزشکی وارد است، این است که دانش آموختگان رشته مهندسي پزشکي درباره مسائل فني اطلاعات کافی ندارند و عمده دانش آنها شامل معلومات تئوري است. اغلب آنها هنگام جذب در بازار کار، چيزی درباره مسائل فنی نمي دانند. بنابراين بايد کارگاه هايی ايجاد شود که نکات آموزشی و کاربری تجهيزات پزشکي را به کارآموزان بياموزد که در این مسیر، آموزش تجهیزات پزشکی، اهمیت خود را پیدا می‌کند. درواقع دانشجويان و دانش آموختگان مهندسی پزشکی بايد به طور عملی با تجهيزات پزشکی کار کرده باشند. علاوه بر اين بايد نگاه آنها نسبت به اقتصادسنجی خريد تجهيزات پزشکی نيز به عنوان مهندس پزشک بازتر شود. لذا کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی کاندیداهای مناسب شرکت در دوره‌های آموزش تجهیزات پزشکی هستند. درنهایت تکنسین های تعمیر تجهیزات پزشکی که آموزش تجهیزات پزشکی را دیده‌اند، از مهارت‌های فنی برای عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی و شناسایی منبع مشکل و تعیین بهترین راه حل استفاده می‌کنند. همچنین از مهارت‌های فنی برای خواندن و تفسیر کتابچه راهنمای فنی، شماتیک‌ها و نمودارها بهره‌برداری و با بیماران، کادر پزشکی و سایر تکنسین‌های تعمیر ارتباط برقرار می‌کنند.

Service
Service
Service

آموزش

آموزش و کاربری تجهیزات پزشکی در کالا درمان

خبر خوب اینکه دوره آموزش تجهیزات پزشکی شرکت کالا درمان با دپارتمان آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل ساختمان دپارتمان آموزش وازرت صمت واقع در خیابان کارگر شمالی، در حال برگزاری است و می‌توان گفت که یکی از بهترین دوره‌های این مجموعه به شمار می‌رود که با اساتید مجرب و با تجربه برای علاقه‌مندان تدریس می‌شود. شاید این سوال پیش بیاید که آیا این دوره نیاز به پیش‌نیاز دارد یا برای یادگیری تجهیزات پزشکی مدرک خاصی نیاز است؟ در پاسخ باید گفت که آموزش تجهیزات پزشکی در کالا درمان یک دوره صفر تا صد است که نیازی به پیش‌نیاز ندارد و به راحتی می‌توان پس از آموزش، مدرک معتبر دریافت و شروع به کار کرد.

ثبت نام دوره آشنایی و کار با تجهیزات پزشکی چگونه است؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاریدوره های تجهیزات پزشکی می توانید پیج اینستاگرام ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و در جریان آخرین اطلاع رسانی ها قرار بگیرید .

برگزاری دوره های آموزشی شرکت کالادرمان با مجوز از وزرات صمت

تماس برای دوره های آموزشی داخلی 3 22054414

پست الکترونیک آموزش: learning@kaladarman.com

ارتباط با ما

  • تهران خیابان دکتر فاطمی خیابان هشت بهشت پلاک 18 ساختمان توحید واحد 5

  • 021-22054414