فارسی
 • انگلیسی

021-22054414 -- 09125904227

ارسال سریع کالا به سراسر ایران

اجاره دستگاه و تجهیزات پزشکی

اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی

دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی چیست؟

مانیتورینگ علائم حیاتی جهت نمایش سیگنال های حیاتی بیمار مثل فشار خون، تعداد تنفس بیمار، درصد اشباع اکسیژن خون شریانی بیمار یا همان spo2، ریتم قلبی بیمار و تعداد ضربان قلب بیمار را در بخش های مراقبت های ویژه NICU ،ICU ،CCU، اورژانس و اتاق های عمل نشان می دهد و به عنوان یکی از تجهیزات ضروری و لازم به کار می‌رود.

این دستگاه برای نمایش علائم حیاتی بیمار به طورمستمر به کار می‌رود و اطلاعات مربوطه علائم حیاتی بیمار را جمع آوری کرده و آنها را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد و در شرایط نامطلوب بیمار هشدارهای لازم را به تیم پزشکی می‌دهد.

 در صورتی که از بیماران با شرایط خاص در منزل مراقبت و نگهداری می کنید، اجاره مانیتور علائم حیاتی را از کالا درمان انجام دهید.

علت اجاره مانیتور علائم حیاتی چیست؟

از آن جایی که دستگاه مانیتور علائم حیاتی به نمایش، بررسی و ذخیره اصلی ترین علائم حیاتی بدن از جمله آریتمی قلب، سرعت ضربان قلب، آریتمی، دمای بدن، فشار خون، فشار درون شریان ها و… می پردازد، اجاره آن برای بیمارانی که در شرایط خاصی قرار دارند ضروری است.

اجاره مانیتور علائم حیاتی بیمار

مانیتور علائم حیاتی در دو نوع پرتایل و ثابت وجود دارد که می توانید آن را از کالا درمان اجاره کنید، پیش از اجاره مانیتور علائم حیاتی می توانید از خدمات رایگان مشاوره با کارشناسان کالا درمان بهره ببرید تا بهترین مانیتور علائم حیاتی را انتخاب کنید.

Monitor

اجزاء تشکیل‌دهنده دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی

 • 1. صفحه نمایش: بسته به نوع سیستم باید قابلیت نمایش اطلاعات مورد نیاز جهت نمایش را دارا باشد. امروزه اکثر سازندگان سعی می‌کنند تا سیستم های با صفحه نمایش لمسی را ارائه دهند (جهت آسانی کارکرد و کوچکتر شدن دستگاه.)
 • 2. صفحه کلید یا سلکتورهای مناسب: باید بتوان با سرعت و سهولت مناسبی تنظیمات گوناگون سیستم را انجام داد.
 • 3. ماژول : ECG به طور مداوم ضربان قلب و ریتم قلب را همراه با منحنی در صفحه مانیتور نشان می دهد.
 • 4. ماژول : SPO2 قابلیت‌های آن دقیقا مثل یک پالس اکسیمتر است و میزان اکسیژن اشباع شده را نشان می دهد.
 • 5. ماژول کنترل فشار: از یک فشارسنج اتوماتیک که برای سنجش منظم فشارخون بیمار استفاده می‌کند، تشکیل شده است و مدام فشار خون بیمار را در صفحه نمایش نشان می دهد.

هدف اصلی اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی چیست؟

مانیتور علایم حیاتی برای نظارت، نمایش، بازنگری، ذخیره، آلارم چندگانه پارامترهای فیزیولوژیکی آنالیز آریتمی، ضربان قلب (HR)، تعداد تنفس ( RR)، اندازه گیری فشار خون تهاجمی (IBP)، فشار خون غیرتهاجمی (NIBP)، درصداشباع اکسیژن (SpO2) ، سرعت ضربان قلب (PR)، دی‌اکسیدکربن (CO2) و دمای بدن (Temp) به کار می‌رود.

تمامی بیمارانی که لوله تراکئوستومی دارند و در منزل تحت مراقبت ویژه قرار دارند یا از دستگاه های کمک تنفسی مانند بای پپ و ونتیلاتور استفاده می کنند، برای پایش علائم حیاتی در آنها حتمآ باید از دستگاه مانیتور علائم حیاتی استفاده کرد.

فعالیت دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی چگونه است؟

مانیتورینگ علائم حیاتی تغییرات پتانسیلی را که درسطح بدن در اثر عملکرد قلب ایجاد می‌شود، اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به فعالیت‌های الکتریکی قلب، شکل موج‌های کاردیوالکتریکی را ثبت و نرخ ضربان قلب را از طریق الکترودهای چندگانه که به کابل ECG متصل هستند، محاسبه می‌کند.

با استفاده از این امواج پزشک و پرستار بخش ویژه می تواند سریعآ اختلالات قلبی بیمار را تشخیص دهند و درمان لازم را شروع کنند و برای چنین بیمارانی به صرفه می باشد که اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی در منزل را انجام دهند تا خرید دستگاه.

سنسورها

با توجه به اینکه سیستم از چه ماژول هایی بهره می‌برد، سنسورهای مختلفی برای انتقال اطلاعات حیاتی در دستگاه علائم حیاتی مورد استفاده قرارمی‌گیرند. سنسور دما، کاف فشارسنج اتوماتیک، لیدهای ثبت ECG، پروب پالس اکسیمتر به نسبت کاربرد بیشتری دارند.

باطری

عموماً دو نوع باطری در یک سیستم مانیتورینگ علائم حیاتی پیشرفته وجود دارد:

 • باطری: BACKUP که جهت حفظ اطلاعات اساسی سیستم به کار میرود و عموماً یک باطری ۳ ولت کوچک است.
 • باطری اصلی دستگاه: که می تواند باطری نیکل کادمیوم (باطری سرب و اسیدی) باشد.

• برد تغذیه: این برد وظیفه تبدیل ولتاژ برق شهری را به ولتاژ مورد نیاز دستگاه بر عهده دارد و بسته به نوع دستگاه از قسمت های مختلفی تشکیل می شود.

رکوردر حرارتی چیست؟

معمولاً مانیتورهای علائم حیاتی دارای امکان چاپ اطلاعات و سیگنال‌های بیمار با استفاده از رکوردرهای حرارتی هستند. در صورتیکه دستگاه مانیتور دارای رکوردر حرارتی باشد می‌توان از آن برای چاپ سیگنال ECG خط اول همراه با پارامترهای بیمار استفاده کرد. همچنین با انتخاب گزینه مناسب می‌توان از طریق کابل شبکه، دستور چاپ اطلاعات را از روی مانیتور به سیستم مرکزی پرستاری ارسال نمود. در این صورت مطابق با پارامترهای تنظیم شده در سیستم مرکزی اطلاعات بیمار چاپ می‌شود.

معمولاً بالا و پایین افتادگی قطعه ST و شیب آن در تحلیل ECG حائز اهمیت است. بالا و پایین افتادگی قطعه ST بر حسب میلی‌ ولت و شیب قطعه ST بر حسب میلی‌ ولت بر ثانیه برای ضربان غالب محاسبه می‌شود.

نقطه ST در صورتی‌ که نرخ ضربان کمتر از 120 ضربان در دقیقه باشد، 80 میلی ثانیه پس از نقطه پایان QRS و در غیر این صورت 60 میلی ثانیه بعد از نقطه پایان QRS در نظر گرفته می‌شود. شیب قطعه ST برابر با زاویه‌ای است که خط واصل بین پایان QRS و نقطه ST با سطح افق می‌سازد و بر حسب میلی‌ ولت بر ثانیه نشان داده می‌شود.

عمومی‌ترین پارامترهایی که یک دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی نمایش می‌دهد، چیست؟

مانیتورینگ علایم حیاتی معمولاً ماژول‌های زیر را پشتیبانی می‌کنند. البته برخی از آن‌ها به‌ صورت ثابت روی هر دستگاهی وجود دارد، ولی برخی دیگر در صورت در خواست مشتری بر روی دستگاه نصب می‌شوند و اختیاری (Optional) هستند.

 • ماژول :ECG/RESP برای نمایش شکل امواج سیگنال قلب (ECG) و سیگنال تنفس (Respiration) و نیز نمایش پارامترهای نرخ ضربان قلب (Heart Rate) و نرخ تنفس (Respiration Rate) به ‌کار می‌رود.
 • ماژول: SPO2 برای نمایش موج پلتیسموگراف و نمایش پارامترهای نرخ ضربان نبض و درصد اشباع اکسیژن خون (SpO2) را دارد.
 • ماژول : NIBP قابلیت اندازه‌گیری فشارهای سیستولیک، دیاستولیک و فشار میانگین بیمار به روش غیر تهاجمی و به ‌صورت خودکار را دارد
 • ماژول : IBP برای نمایش شکل موج فشارخون تهاجمی و نیز نمایش مقادیر فشارهای سیستولیک، دیاستولیک و فشار میانگین به‌کار رود.
 • ماژول : Temp برای اندازه‌گیری دما و نیز نمایش اختلاف دما بین دو کانال Temp به ‌کار می‌رود.
 • ماژول : co2 برای اندازه‌گیری درصد دی اکسیدکربن در هوای باز دم استفاده می‌شود. همچنین قابلیت نمایش شکل موج آن، نمایش نرخ تنفس و تشخیص حالت Apnea را دارد.
Rent monitor

دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی دارای چه آلارم هایی هستند؟

آلارم، اعلانی است که توسط مانیتور برای پرسنل پزشکی از طریق صدا و تصویر تولید می‌شود و نشان دهنده حالت غیرعادی فیزیولوژیکی بیمار یا یک اشکال فنی در دستگاه است. برخی از مانیتورهای علایم حیاتی تمام آلارم های صوتی و تصویری را از طریق بلندگو، LED هشدار و صفحه نمایش تولید می کند. ضمناً با توجه به ویژگی هشدار، آلارم مانیتور می‌تواند به سه دسته آلارم های فیزیولوژیکی، آلارم های فنی و پیام‌های اعلان تقسیم شود.

سیگنال ECG و الکترودهای دستگاه مانیتور قلبی تنفسی

دستگاه مانیتور تغییرات پتانسیلی را که درسطح بدن در اثر عملکرد قلب ایجاد می‌شود، اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به فعالیت‌های الکتریکی قلب، شکل موج‌های کاردیوالکتریکی را ثبت و نرخ ضربان قلب را از طریق الکترودهای چندگانه که به کابل ECG متصل هستند، محاسبه می‌کند. برخی از دستگاه‌های مانیتور علایم حیاتی می تواند امواج EKG سه لید، پنج لید و در صورت درخواست کاربر، 12 لید را نمایش دهد و دارای قابلیت اندازه‌گیری قطعه ST و تحلیل آریتمی قلبی نیز است.

انتخاب کابل ECG در مانیتورینگ به چه عاملی بستگی دارد؟

معمولا دستگاه های مانیتور می توانند امواج ECG 3 لید، 5 لید و 12 لید را نمایش دهد. بسته به بیماری که تحت مراقبت است، باید لیدهای مناسبی که مورد نیاز هستند، انتخاب شود. در برخی مانیتورهای علایم حیاتی می‌توانید، از طریق فشار دکمه Menu روی ممبرن، گزینه ECG/Resp ECG Cable را انتخاب کنید. این کار را می‌توانید با چرخش ناب و فشار آن در پنجره مربوط به ECG نیز انجام دهید. حال شما می‌توانید wire یا wire5 را انتخاب کنید.

سوالات متداول

چرا اجاره مانیتور علائم حیاتی را از کالا درمان انجام دهیم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید مانیتور علائم حیاتی را از شرکا کالا درمان اجاره کنیم، کالا درمان مجموعه ای مجاز و معتبر در تهران است و کلیه تجهیزات پزشکی از جمله مانیتور علائم حیاتی که در این مرکز اجاره داده می شوند، دارای استاندارد های لازم بوده و دارای بهترین کیفیت می باشند. ضمن اینکه کالا درمان دارای کارشناسان خبره ای است که شمارا را برای اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی راهنمایی کرده و به صورت شبانه روزی در تمامی روزهای هفته به پشتیبانی از تجهیزات پزشکی ارائه شده می پردازند.

اجاره مانتیورعلائم حیاتی از کالادرمان

جهت اجاره تجهیزات پزشکی و اجاره مانیتور علائم حیاتی از شرکت کالا درمان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122054414 و 09125904227 تماس بگیرید.

تعرفه اجاره مانیتور علائم حیاتی

هزینه کرایه مانیتور علائم حیاتی در تهران به عواملی نظیر نوع مانیتور، مدت زمان استفاده و امکانات دستگاه بستگی دارد،

سخن پایانی

در صورت نیاز به اجاره دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و یا خرید دستگاه مانیتورینگ قلبی تنفسی، می توانید با کارشناسان کالادرمان و با شماره تماس های 02122054414 و 09125904227 تماس گرفته تا در اسرع وقت جهت نصب دستگاه مانیتورینگ قلبی تنفسی اقدام شود.

نکات مهم در خصوص اجاره مانیتور علائم حیاتی

امروزه اجاره مانیتور پزشکی بسیار کارامد است، اما حتما به نکات زیر توجه کنید.

 • در خصوص کیفیت و استانداردهای مانیتوری که میخواهید اجاره کنید را تحقیق کنید و از مراکز معتبر این دستگاه را اجاره کنید.
 • حتما هنگام تحویل از سالم بودن مانیتور اطمینان حاصل کنید.
 • الزاما دستگاهی تهیه کنید که مطابق بر نیاز بیمارتان باشد.
 • شرایط بیمار خود را با متخصیصن در میان بگذارید تا دستگاه مناسب را به شما معرفی کنند.
 • حتما قطعات مصرفی دستگاهتان را متناسب با خود دستگاه تهیه کنید.

اجاره تجهیزات پزشکی در منزل مزایای مختلفی دارد، از جمله:

مزایای اجاره تجهیزات پزشکی در منزل چیست؟

1- اولین و بهترین مزایای اجاره تجهیزات پزشکی این است که این تجهیزات را به سادگی چه در منزل، محل کار و هر جایی که نیاز باشد تحویل می گیرید.

2- طی اجاره این دستگاه ها و تجهیزات از آموزش های استفاده از آن بهره مند می شوید و می توانید بسیار ساده از آن ها استفاده کنید. وجود مشاوران و متخصصان در این امر می تواند کمک شایانی به شما کند تا با اعلام مشخصات و توضیحات بالینی بیمار و یا سالمند خود بهترین و مناسب ترین دستگاه ها و تجهیزات پزشکی را دریافت کنید. همچنین با اجاره تجهیزات پزشکی می توانید از به روز ترین مدل های بازار و بهترین کیفیت ها بهره ببرید.

انواع تجهیزات پزشکی قابل اجاره

بسیاری از تجهیزات پزشکی تنفسی، قلبی ، ارتوپدی و تجهیزات ICU , CCU را می توانید به سادگی اجاره کنید؛ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، تخت، تشک، ساکشن، پمپ سرنگ، اکسیژن ساز، نبولایزر، پالس اکسیمتر، فشارسنج و ... .

از خدمات بارز شرکت مهندسی پزشکی کالا درمان در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

- معرفی جدیدترین و بهترین برندهای تجهیزات پزشکی از نظر کیفیت .

- معرفی مناسب ترین برندها از نظر قیمت.

- خرید و یا اجاره تجهیزات پزشکی آی سی یو و سی سی یو (ICU – CCU).

- ارسال تجهیزات پزشکی مورد نیاز شما در کوتاهترین زمان در محل مورد نظر شما.

- پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته جهت نصب، راه اندازی و رفع عیب تجهیزات پزشکی.

- اجاره تجهیزات پزشکی بصورت شبانه روزی در سطح مناطق شمال، غرب، شرق و مرکز تهران، کرج و کرمانشاه ارائه می‌گردد.

در صورتی که برای درمان بیماران عزیزتان به اجاره تجهیزات پزشکی نیاز دارید می توانید اجاره تجهیزات پزشکی در منزل را از شرکت کالا درمان انجام دهید،و جهت هماهنگی اجاره کلیه تجهیزات پزشکی در منزل با شماره تلفن22054414-021 و یا 09125904227 (پاسخگویی 24 ساعته) تماس حاصل نمایید.

اجاره تجهیزات اتاق ICU و CCU

در صورت نیاز به تجهیزات پزشکی بیمارستانی از جمله تجهیزات مورد نیاز اتاق ICU و CCU امکان اجاره آن ها نیز وجود دارد و نیازی به خرید محصولات وجود ندارد، دقت داشته باشید که این تجهیزات، توسط پزشکان متخصص تجویز می شوند، پیش از اجاره تجهیزات پزشکی، از پزشک متخصص مشورت بگیرید تا مشکلی به وجود نیاید.

Rent

توصیه های مهم هنگام اجاره تجهیزات پزشکی در منزل و شبانه روزی

همانطور که گفته شد اجاره تجهیزات پزشکی می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد، ولی در صورتی که به این توصیه ها دقت کنید:

• کیفیت و استاندارد دستگاهی که میخواهید اجاره کنید را بسنجید و از مراکز معتبر این تجهیزات را اجاره کنید.

• سالم بودن دستگاه هنگام تحویل، یکی از توصیه های مناسب است، به همین دلیل خانواده ها هنگام تحویل گرفتن تجهیزات باید ابتدا آن ها را تست کرده و در صورت سالم بودن، دستگاه را اجاره و یا خریداری کنند.

• مطمئن شوید تجهیزاتی که اجاره میکنید مناسب بیمار و یا سالمند شما باشد و تمام نیاز های او را پاسخ دهد، برای این کار با پزشکان و مشاوران مشورت کنید.

• بسیاری از تجهیزات پزشکی قابل اجاره، بنا به بیماری فرد، سن و حتی جنسیت آنها میتواند تفاوت هایی داشته داشته باشد که قابل توجه هستند.

• وزن بیمار و طول دوره استفاده بیمار را حتما به مشاورین و متخصصان این امر توضیح دهید تا مناسب ترین دستگاه را اجاره کنید.

• قبل از شنیدن هر توصیه و اقدامی در جهت اجاره تجهیزات پزشکی با پزشک معالج بیمار و یا سالمند خود مشورت کرده و طبق آن عمل کنید.

• اگر دستگاه و تجهیزات مورد نظر شما دارای قطعات مصرفی هستند، حتما آنها را تهیه کنید و توجه داشته باشد از لوازم مصرفی مناسب همان دستگاه استفاده کنید.

چه افرادی به اجاره تجهیزات پزشکی در منزل نیاز دارند؟

اجاره تجهیزات پزشکی یکی از رایج ترین اقداماتی است که برای بیماران در سنین مختلف و با شرایط مختلف انجام می شود. بسیاری از بیماران بعد از گذران دوره نقاهت در بیمارستان، در منزل نیز نیاز به ادامه درمان دارند. به این منظور، نیازمند اجاره برخی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی هستند که خریدشان مقرون به صرفه نیست. حتی گاهی برای مراکز درمانی هم، اجاره این دستگاه ها هزینه کمتری نسبه به خرید آنها دارد.

تجهیزات پزشکی را چند روز می توان اجاره کرد؟

زمان اجاره تجهیزات پزشکی به تجویز پزشک و نیاز بیمار وابسته است و محدودیتی ندارد شما می توانید تجهیزات را روزانه، هفتگی، ماهانه و… اجاره کنید.

آیا تجهیزات پزشکی به درب منزل هم ارسال می شود؟

بله، امکان ارسال به درب منزل در تهران و هم در شهرستان ها وجود دارد.

رزرو و اجاره تجهیزات پزشکی از کالادرمان چگونه انجام می شود؟

برای رزرو هر یک از تجهیزات پزشکی مورد نظر با شماره تلفن 22054414-021 تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما خواهند بود.

آیا تجهیزات پزشکی را تنها اجاره می دهید یا امکان خرید هم وجود دارد؟

بله تجهیزات پزشکی کالادرمان هم اجاره داده می شود هم امکان خرید آن ها وجود دارد.

Rent

اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای اجاره کردن تجهیزات پزشکی در تهران هستید، کالا درمان بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این مجموعه انواع دستگاه ها و تجهیزات مورد نیازتان را می توانید با قیمتی مناسب به صورت شبانه روزی، هفتگی و ماهانه اجاره کنید. علاوه بر این، کارشناسان خبره این مرکز شما را راهنمایی می کنند تا بهترین دستگاه را برای بیمار خود انتخاب کنید تا طول درمان کاهش یابد. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید تا دستگاه مورد نظرتان را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

ارتباط با ما

 • خیابان فاطمی خیابان هشت بهشت پلاک 18 واحد 5

 • 021-22054414

 • 09125904227