فارسی
 • انگلیسی

021-22054414

ارسال سریع کالا به سراسر ایران

مقالات

CPAP (سی پپ) چیست؟

CPAP مخفف یک فشار مثبت در مسیر راه هوایی است، یک روش درمانی که برای بیمارانی که آپنه خواب (ایست تنفسی) دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه CPAP برای باز نگهداشتن مسیر راه هوایی از یک فشار مثبت ملایم استفاده می کند و برای بیمارانی استفاده می شود که مشکل تنفسی هنگام خواب دارند.

درمان با CPAP (سی پپ) به چه صورت است ؟

دستگاه CPAP شامل متعلقاتی است به شرح ذیل :

1- ماسک: که مدل های مختلف دارد

 • ماسک Full Face یا Oronasal Mask یا ماسک دهان و بینی: یک مدل ماسک که دهان و بینی شما را پوشش می دهد.
 • ماسک Nasal یا ماسک بینی، که فقط روی بینی قرار می گیرد .
 • یا ماسک Prongs که داخل بینی قرار می گیرد.
 • 2-ست تیوبینگ(شیلنگ)، که رابط بین ماسک و دستگاه CPAP است.

  3- موتور دستگاه(توربین یا توربوفن) که فشار مثبت هوا را به داخل تیوب هدایت می کند.

  all about medical

  CPAP (سی پپ) در چه مواردی استفاده می شود؟

  CPAP تراپی یکی از پرطرفدارترین درمان هایی است برای افرادی که Sleep Apnea Obstructive (OSA) یا آپنه خواب انسدادی دارند، که هوای کافی به ریه ها نمی رسد، استفاده می شود. CPAP تراپی همچنین برای درمان نوزادانی که ریه شان کامل تشکیل نشده است استفاده می شود. دستگاه CPAP فشار هوای مثبت را داخل بینی نوزاد برای کمک به ریه نوزاد می دهد.

  وقتی برای شما CPAP تجویز می شود، شما باید با تکنسین یا درمانگر خوابخود برای تنظیم فشار دقیق دستگاه هماهنگ باشید که بهترین و بیشترین کارایی را برای شما داشته باشد.برای هر تکنسین یا درمانگر خواب تشخیص فشار درمانی مناسب شما بسیار مهم است تا دستگاه بتواند با فشار مناسب مسیر هوایی شما را هنگام خواب باز نگه دارد.

  مدل های مختلف دستگاه CPAP و ماسک وجود دارد. پس به دکتر یا درمانگر خواب خود اجازه دهید که برای شما بهترین را انتخاب کند که با آن احساس راحتی می کنید.

  مدت زمانی که می توان خود را با دستگاه تطبیق داد، برای هرکسی متفاوت است. برای برخی ممکن است تا ماه ها به طول بینجامد و برای برخی دیگر تا چند روز.

  all about medical

  برای خرید دستگاه چه باید کرد؟

  شما می توانید به صورت آنلاین اقدام به خرید دستگاه سی پپ کنید و یا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن .... و یا از طریق واتس اپ به شماره ... تماس حاصل فرمایید.

  all about medical

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

لطفا توجه داشته باشید ، نظرات قبل از انتشار باید تأیید شوند